Kitap Yorumları

A
Amerikan Tanrıları - Neil Gaiman
Anansi Çocukları - Neil Gaiman
B
Bana Dokunma (Bana Dokunma #1) - Tahereh Mafi
Beni Bırakma (Bana Dokunma #2) - Tahereh Mafi
Delirium (Delirium #1) - Lauren Oliver

E

F

G

H

I

K
Kanbağı (Kanbağı #1) - Richelle Mead

M

O
Obsidian (Lux #1) - Jennifer L. Armentrout
Onyx (Lux #2) - Jennifer L. Armentrout
Opal (Lux #3) - Jennifer L. Armentrout
Odd ve Ayaz Devleri - Neil Gaiman
On Dublin Street - Samantha Young

Ö

P

R

S

T
Taht Oyunları (Buz ve Ateşin Şarkısı #1) - George R.R. Martin
The Perks of Being a Wallflower - Stephen Chbosky
The Scorpio Races - Maggie Stiefvater
The Golden Lily (Kanbağı #2) - Richelle Mead
The Indigo Spell (Kanbağı #3) - Richelle Mead
The Iron King (The Iron Fey #1) - Julie Kagawa
The Iron Daughter (The Iron Fey #2) - Julie Kagawa
The Iron Queen (The Iron Fey #3) - Julie Kagawa
The Iron Knight (The Iron Fey #4) - Julie Kagawa
Tutku (Düşüş #3) - Lauren Kate
Tempting the Best Man (Gamble Brothers #1) - J. Lynn
Tempting the Player (Gamble Brothers #2) - J. Lynn
The Raven Boys (Raven Cycle #1) - Maggie Stiefvater
U
Uyumsuz / Divergent (Divergent #1) - Veronica Roth

Ü
Ürperti / Shiver (Mercy Falls Kurtları #1) - Maggie Stiefvater

Y
Yüz Bin Krallık (Miras Üçlemesi #1) - N.K. Jemisin
Yeşil (Çember #0) - Ted Dekker

17 yorum :

 1. kitap hayvanı deyince bende çok okuyorsunuz sanmıştım. en fazla 80-90 adet kitap var. bir yaz tatili yeter,
  Aleksi İvanovic

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki de her okuduğunu koymuyordur bilemezsin. Burada sana eleştirmek değil teşekkür etmek düşer..

   Sil
  2. Bunlar az mı ? o.O Belki de blogu açmadan önce okuduğu kitapları yorumlamadığı için yazmamıştır.

   Sil
  3. Elbette her okuduğum kitabı yorumlamıyorum. Blogu açmadan önce okuduklarım da var, açtıktan sonra yazmaya zaman bulamadıklarım da. Gerçi "Kitap Hayvanı" olmak sadece sayıyla alakalı değil bence. Bu, bana kitapların içinde fazlaca yaşadığım için çok sevdiğim birinin taktığı bir lakap.

   Ayrıca okuduğum kitap sayısından hiç utanmadım. Bu blogu kişisel merakımı tatmin etmek ve bir şeyler paylaşabilmek amaçlı açtım. İşe yaradığını görmek beni mutlu ediyor. Nasıl kimse kimseyi kitap zevkinden dolayı yargılamamalıysa, okuduğu kitap sayısı yüzünden de yargılamamalı. Özgür bir dünya burası. ;)

   Nora Reader ve Tuğçe, duyarlılığınızdan dolayı teşekkürler.

   Sil
 2. 80 90 kitabı 3 aylık bir yaz tatilinde nasıl okuyorsun sen? Ben ona takıldım...

  YanıtlaSil
 3. Üstteki arkadaş 80-90 kitap var, kitap hayvanı deyince çok okuyorsunuz sanmıştım demiş. :D Kitap sevgisi kitap sayısıyla ölçülemez ki, ayrıca bir kitap 20-25 TL olunca 80-90 kitap bile çok fazla gözüküyor benim gözüme.

  YanıtlaSil
 4. Ya gerçekten kitap okuman ve böyle yorumlaman cok hos birsey bende kitap okumayi seviyorum ama çoğu kitap yorumu yazan kitap bloggerina bakiyotum hep ayni tarz kitaplari okuyolar yani bende bu tarz populer roman serilerini okumayi seviyorum bir cokda seri okudum ama bir zamandan sonra bu fantastik romantik kitap serileri sıkıyor bence bi kere hep ayni sey kurgulari karakteri ilerleyisi farkli ama üslup hep ayni bence bir zaman sonra sıkılıyor insan edebi yönü daha baskın eserler okumak istiyor.yani benim açımdan oyle bu kitaplarin insana kattigi fazla birsey yok boyle kitaplari yillarini harcamak sadece vakit öldürmek bence. Kitap okuyacaksan seni gelistirecek bir şeyler kaatacak kitaplar okumalisin :) tabi bunlarida oku ama gep ayni tarz kitaplar okumak sıkıcı değilmi bide ya sanin için soylemiyorum sadece yanlis anlama :)

  YanıtlaSil
 5. Merhaba :)
  Ben de yeni açtım bloğumu ve kitap okumayı gerçekten çok seviyorum ama hiçbir şey bilmiyorum bunun hakkında mesela blog takibi yapmak istiyorum ama yapamıyorum.
  Ya da bloğumun okunmasını yorumlar yapılmasını istiyorum ama hiçbiiri olmuyor. Acaba bana birazcık yardımcı olabilirsen çok sevinirim :)

  YanıtlaSil
 6. Prof Dr Kemal Sayar – Kalbin Direnişi adlı kitabından altını çizerek 2 defa okuduğum satırlar’dan ;

  • Günümüzün insanı kendisini giderek daha fazla güvenliksiz, başkalarının onayına bağımlı, içsel boşluğunu doldurmak için yoğun duygusal yaşantılar peşinde koşan bir kişi olarak hissediyor. Hayata anlam sağlayacak daha geniş bağlam ve değerlerden koptuğu için, yaşlanma ve ölüme tahammül edemiyor.
  • İçsel boşluğunu sezen modern insan, kendi başına kalmaktan korkar, bir yalnızlık korkusu içinde yaşar ve içindeki boşluğu dolduracak araçlara yönelir. Tüketim kültürü, sözde manevi rehberler, gurular, işkolik yaşam tarzı insanın bu iç boşluğunu gidermek için emre amade bekletilmektedir zaten.
  • Kişisel gelişimin bildik ve genelgeçer akımları ABD’ de New Age dinler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.Yine ABD’de “benliğin yükselişi” toplumun narsistik dönemeci dönmesiyle birlikte,’yukarıdan insanları gözetleyen’ melekleri konu edinen film ve kitaplarda büyük bir artış görülmüştür. Böylece her birey kendisini kollayan bir melek sahibi olmaktadır.Bu melekler semavi dinlerin meleklerine benzemezler. Hiç talepkar değildirler, bizden doğru ve adanmış bir hayatı talep etmezler. Bizi bir şeye zorlamaz, ama düşlerimizi gerçekleştirir, bizi sever, kollar ve gözetirler.
  • Hayatın Amerikan bakış açısından kavranamayacak kadar karmaşık, derinlikli,ve renkli olduğu coğrafyalarda bu kabil kitapların insanlara söyleyebileceği hiçbirşey yok. Sadece popüler kültürler tarafından içeriksizleştirilmiş, içi boşaltılmış insanlar bu kitaplardaki sahte maneviyata itibar edebilir. Gelişmek, bir kitaba sığdırılmış sloganları ezberlemekle olmaz; hayatın duvarlarına çarpa çarpa, yaşayarak, tecrübe ederek, yaşadıklarından öğrenerek gerçekleşir.
  • Eric Hoffer, dilimize ‘Kesin İnançlılar’ adıyla çevrilen kitabında, hayal kırıklığına uğramış ve tatmin bulamamış kişilerin, anlamsız buldukları hayatlarına bir önem ve anlam duygusu katabilmek için, kendilerini kolayca kurban edebileceklerini yazar. Fanatik tutumları benimseyerek kendi kimliğini grup kimliğinde eriten bu nevi bireyler, aslında kendi benliklerinde kaçmaktadırlar.
  • Öndere Kayısız şartsız teslimiyetle, kişi, eylemlerinin doğuracağı ahlaki sorumluluktan kurtulmuş olur.
  • Aşk artık gürültücü. Artık aşkın gürültüsünden durulmuyor. Aşkı ruhunda dinlendiren sevgililer yok. Ortalığı telaşa vermek, yakıp yıkmak, kırma istiyor aşk. Yok olurken yok etmek istiyor aşk.
  • Günümüzün aşıkları görünmek istiyor. Kıyıda köşede gizlenmek istemiyor. Bilinmek, ilan edilmek, ses çıkarmak istiyor. Özlemek istemiyor aşık; hemen kavuşmak istiyor. Çet’leşmek, mesajlaşmak, onu hep kapsama alanında tutmak, hapsetmek, boğmak istiyor. Bu dünyada sevilmeye değer olduğunu birisi kendisine söylesin istiyor.
  • Oysa o cep telefonu her çaldığında sesler daha bir anlamsızlaşıyor. Hiçbirşey iletmeyen, bir çağrı, bir duygu taşımayan her konuşma, insanı kendi zindanına daha çok gömüyor. Oysa aşığın feryadı susuşunda gizlidir.
  • Mevlana; “ Dil, kelimeler pek çok şeyi açıklar; ama aşk, üzerine kelimeler düşmediğinde daha berraktır.
  • Modern dünya,her türlü zorba aletleriyle suskun aşıkları bertaraf ediyor.SMS ler chat odaları telefonlar insanın iç uzayını boş yer bırakmamacasına dolduruyor. Sessizlik bütün asaletiyle hayatımızın her cephesinden geri çekiliyor. Ruhumuzun kıyılarını döven ses dalgaları bize ne bir özlem duygusu, ne de bir kavuşma heyecanı bırakıyor. Hız ve gürültü, sonunda aşkın yüzlerce yılık anlamınıda yutuyor.
  • Herkesin gösterecek ve görünecek bir şeyi var; Kimileri bedenleriyle, ilişkileriyle, sahip olduklarıyla, kimileri de sahip olamadıklarıyla, yani acılarıyla, yoksulluklarıyla, şaşkınlıklarıyla ekrandalar.
  • Kapitalizm önce arzuyu üretiyor,sonra sattığı mallarla onu doyuruyor.


  YanıtlaSil
 7. Blogunuzu ilgi ile takip ediyorum,ortak okumus oldugumuz bir cok kitapta var. Ama listenizde hic Turk yazar goremedim(gozden mi kacirdim ? ,) bir nedeni var mi ?

  YanıtlaSil
 8. Bu kadar takipcinizin olması ve hatta sizi böyle içten savunmalari sizi gerçekten çok mutlu etmis olsa gerek. Son sayfasına gelinmis her kitap bence bir elde edilmiş bir zaferdir. Ve ben bu blogda yazılmış bir destan görüyorum. Umarım yeni açtığım blogda ben de böyle yorumlar alıp önce olurum. Ziyaret etmek isterseniz diye linkimi ekliyorum: http://evimdekikitaplik.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 9. https://www.facebook.com/pages/Kitaptan-S%C3%B6zler/1620666781496418

  YanıtlaSil
 10. https://www.facebook.com/pages/Kitaptan-S%C3%B6zler/1620666781496418

  YanıtlaSil
 11. ikinci el kompresör , ve ekipmanları alım satım kiralık yedek parça atlascopco kompresor servisi teknik servis arıza bakım onarımı . sessiz kompresor , medikal yağsız pistonlu kompresör hava kurutucu , kompresör tamiri ,yedek parça ve servisi 2 el kompresor , vidalı kompresör hava tankı , sessiz jeneratör , dizel kompresör, seyyar kompresör , mobil kompresör ,

  http://www.kompresoralsat.com ,- , http://www.jeneratoralsat.com ,- , http://www.mikrodew.com ,-
  Yol Yardım Kompresöru , Lastikçi Kompresörü, dizel kompresör ; Lastikçiler için özel tasarım hem ipli hemde marşlı araç içine yerleştirilebilinir seyyar kompresör . arazi şartlarında da kullanılabilir olması ve ipli ve marşlı olması her ortamda çalışılabilir olması bu tip seyyar kompresörlerin güvenirliliğini artırmaktadır.
  Elektriğin olmadığı her yerde inşaatlarda özellikle bu tür seyyar kompresörler güvenle kullanılabilir.
  Bu tip kompresörler için bir çok imalatçı , 2 el kompresör ,kolları sıvamış durumda ancak imalat yapan bu firmalar olayın teknik ayrıntısını tam olarak çözemedikleri için bir takım teknik sorunlar çıkmakta hatta hayati önem taşıyan problemler yaratmaktadır.
  Biz bu teknik ayrıntıyı farklı ve mantıklı malzeme seçimi ile çözmüş bulunmaktayız Bu teknik bir ayrıntı olduğu için burada bilgi aktarımını uygun bulmuyoruz. Ancak bu ayrıntıyı sadece kesin alıcı olarak bize başvuruda bulunacak müşterilerimize detaylı sunumda bulunacağımızı bildirmek isteriz. , hava kurutucu , Özellik olarak, Seyyar Kompresör ,Segmentinde farklı bir yapı oluşturan ELKOM KOMPRESÖR , Bu tür ( ARGE ) Çalışmaları ile yeni bir ilke imza atmanın haklı gururunu yaşamaktadır.. Sizleri kahvemizi ikram etmek için işletmemize bekliyoruz.

  YanıtlaSil
 12. Blogunun delisiyim resmen. puanlama sisteminle olsun yorumlarına olsun her şey çok güzel. Yeni bir kitap almak istediğimde hemen o kitap için yaptığın yoruma bakıyorum ve ona göre karar veriyorum. Olumsuz yorum yüzümden almadığım kitaplar asla aklımda kalmadı veya olumlu yorumuna güvenip aldığım kitapların hiçbiri beni hayal kırıklığına uğratmadı. Her şey için teşekkürler. ^_^ Bu arada Cassandra Clare' in deli bir hayranı olarak sormak istediğim bir soru var: Ocak ayında Ölümcül Oyuncaklar Serisi' nden esinlenilerek yapılan Shadowhunters dizisinin ilk sezonu yayınlanmaya başlayacak. Dizi hakkında fikrin varsa paylaşır mısın, sence tam bir hayal kırıklığı mı olacak (Kemikler Şehri Filmi' ndeki gibi) yoksa başarıyı yakalayacak mı? Tekrar teşekkürler. :))

  YanıtlaSil
 13. Gerçekten kitap okumadan önce yorumlarınızı okumak bir yön gösteriyor.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...