25 Ocak 2011 Salı

Kitap Yorumu: Azap - Lauren Kate


Vee Azap da bitti... İlk kitabı "Düşüş"e nazaran çok daha güzeldi. Ama hala aklımda o kadar soru işareti var ki ne zaman çözülecekler bilemiyorum.

Kapak tasarımı her zamanki gibi harika. Bu seriye gotik kapakları çekmişti beni zaten. İçeriğe gelecek olursak; her şeyden habersiz kızımız Luce erkek arkadaşı Daniel'ın ısrarlarıyla yeni bir okula gönderiliyor. Shoreline adlı bu yeni okulu Sword&Cross'tan tamamen farklı. Daha modern, daha lüks ve daha insancıl. Luce çok geçmeden okulda Nefilim denilen insan ve melek karışımı öğrencilerin olduğunu öğreniyor. Ve hala Daniel'ın ona olanları anlatmamasına içerlemeye devam ediyor. Okuldaki yeni arkadaşlar Shelby, Miles, Dawn, Jasmine'le iyice kaynaşıyorlar. Bu arada gelmeyeceğini söylemesine rağmen Daniel arada bir uğrayıp Luce'un iyice kafasını karıştırıyor. Ve bu arada ilk kavgalarını da ediyorlar. Okulda Luce, gölgeler hakkında birçok şey öğreniyor. Aslında duyurucu oldukları ve ona geçmiş yaşamından sahneler izletebilecekleri gibi...

Duyurucuları yönlendirmeyi öğrendiğinde geçmiş hayatı ile ilgili küçük bilgilere erişiyor. Ve Cam'in onu kurtardığı başka bir gün de peşinde Sürgün adı verilen meleğimsi yaratıklar olduğunu anlıyor. Ve Daniel'la yaşadığı karmaşa sürerken karizmatik nefilim arkadaşı Miles'dan da hoşlandığını fark ediyor.

Konunun eşsiz olduğu aşikar ama daha önce de belirttiğim gibi gerçekleri Luce'la birlikte keşfettiğimiz için kimi zaman çileden çıkarıyor. Örneğim; Cam ve Daniel'ın neden ittifak yaptığını kitabın sonunda öğreniyoruz. Ve kitap gerçekten şaşırtıcı bitiyor. Ayrıca serinin kitaplarının bu kadar uzak aralarla çıkması bir önceki kitabı tekrardan okuma fırsatı bulamayanlar için çok kötü. Okurken anladım ki unuttuğum çok yer varmış. Üçüncü kitabın Kasım 2011'de yurtdışında çıkacağı düşünülürse yine aynı şeyi yaşayacağız gibi geliyor.

Bu arada serinin üçüncü kitabı Passion yani "Tutku"nun kapağı da geçtiğimiz günlerde belli oldu.


Puan:


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...