24 Aralık 2012 Pazartesi

ÜKG Yılbaşı Çekilişi


ÜKG Blog Turları ekibi yeniyılınızı kutluyor! Ama öyle kuru kuruya değil.

Facebook sayfamızı takip ediyorsanız eğer, Yılbaşı için bir sürpriz hazırladığımızı duymuşsunuzdur. İşte Yılbaşı Blog Tur'umuzla karşınızdayız!

Bu Blog Tur'da, kitap yorumlamayacağız ya da herhangi bir inceleme yapmayacağız. Sadece çekiliş yapacağız. Her blog, farklı bir kitabı sizin için seçti; sizin yapmanız gereken tek şey ise Rafflecopter aracılığıyla gerçekleşecek çekilişe katılmak.

Çekilişe katılmak için Facebook yoluyla ya da e-mail adresinizi kullanarak önce giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra, eğer isterseniz, şartları yerine getirebilir böylece artı çekiliş hakkı kazanabilirsiniz. Tekrar etme gereği duyuyorum; şartlar zorunlu değil, yalnızca adınızın çekilişe bir kez daha eklenmesini sağlar!

Çekiliş 31 Aralık günü sona erecektir.

Ne olur ne olmaz diye adınızı yorum olarak bırakmayı sakın unutmayın. İyi şanslar!

Blogumdaki çekilişle kazanabileceğiniz kitap:


Burası Ludania, yaşam koşulları zor bir ülke. Toplum, katı sınıflara ayrılmış durumda ve her sınıf kendi dilini konuşmak zorunda.
En küçük bir sınır ihlali, örneğin üst sınıfa mensup birinin gözlerine bakmak bile, anında idam sebebi.
On yedi yaşındaki Charlaina, küçüklüğünden beri her sınıfın dilini anlama yeteneğine sahip; ve bu yeteneğini kendini bildi bileli herkesten saklıyor. Kendini özgür hissettiği tek yer, artık birer uyuşturucu pazarına dönmüş yeraltı klüpleri. Buralarda insanlar baskıcı kurallardan sıyrılıp kısa süreliğine de olsa rahat bir nefes alabiliyorlar.
İşte Charlaina da burada son derece çekici ve gizemli bir gençle tanışıyor, adı Max. Ve Max, daha önce Charlaina'nın hiç duymadığı bir dilde konuşuyor. Charlaina neredeyse sırrını açık etmek üzere.
Onu görer görmez çarpılsa da Max'in hangi tarafta olduğundan bir türlü emin olamıyor. Sık sık yinelenen acil durum tatbikatları birden gerçeğe dönüşüp de şiddet ve vahşet ülkede kol gezmeye başladığında Charlaina'nın yeteneğinin neye hizmet ettiği anlaşılıyor: Ülkesini zalim bir rejimden kurtarmak.
Zamansız ve mekansız bir üçlemenin ilk kitabı olan Yemin, sınıf gerçekliğini dil üzerinden sembolize ederek katı toplumsal ayrımlara dikkat çekiyor. Karanlık, soğuk ve katı rejimlerin toplumlar üzerindeki baskısını gösterişli ve sürükleyici bir macerayla betimliyor.

a Rafflecopter giveaway


Şansınızı artırıp, başka kitaplar da kazanabilmek için diğer ÜKG Blog Tur'u gezginlerinin çekilişlerine de katılın!

http://kitabisevda.blogspot.com/

2 yorum :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...