15 Eylül 2011 Perşembe

Neler Okuyorum? (Fever / Ateş Serisi - Karen Marie Moning)

Şu sıralar büyük tavsiyeler üzerine başladığım Karen Marie Moning'in "Fever" yani "Ateş" serisini okuyorum. Ülkemizde ilk iki kitabı Karanlık Ateş ve Kan Ateşi adlarıyla basılan ve üçüncüsü çıkması beklenen serinin beş kitabı yurt dışında çıkıp listeleri salladı bile. Hatta yazar yakın bir zamanda beşinci kitap Shadowfever'la son bulması beklenen seriye 2 ek kitap daha yazacağını açıkladı. Üstelik "Fever World" diye adlandırdığı büyük ihtimalle yan karakterleri ele alan yeni bir serinin hazırlıklarına da girişti. Tabii ben yayınevinin çok bekletme felsefesini reddetip kitapları İngilizce olarak art arda okuyorum. 

Bu satırları yazarken 3. kitap Faefever'ı okuyor olduğumu belirtmek isterim. Hatta kendimi kitaptan alıkoyup buraya yazmaya zorlamak için fazla çaba sarfettim. Eğer yeterli zamanı bulursam serinin tamamını kapsayan doyurucu bir yorumla burada olacağım.  Yine de merak edenler için; paranormal-aşk sevenler için harika bir seçenek olduğunu belirtmeyi bir borç bilirim. Vampirler, kurtadamlardan sıkıldıysanız ya da onları da seviyorum ama daha farklı bir seri arıyorum diyorsanuz buyurun Fever serisi sizi bekliyor. 

Gizemli karakterleri ve harika kurgusuyla günlerdir içinde boğulduğum bir dünya. İnsanda sürekli okuma isteği uyandırıyor. Şimdiden favori serilerim arasında üst sıralara yerleşti bile.

3 yorum :

  1. Gerçekten çok merak ediyorum bu seriyi, bende ebook şeklinde var kitaplar ama bilgisayardan kitap okumak çok zor oluyor, bir e book reader alma zamanı geldi=) yine de okuyacağım bir şekilde;))

    YanıtlaSil
  2. Seriyi bitirdim bitireli her önüme gelene öneriyorum. :D Türkçeye çok yavaş çevirildiği için İngilizce okumuştum ben de, tek tek okunacak kitapları yok bu serinin. Yoksa meraktan ölür insan. :) Yine de zor oluyor bilgisayardan okumak. Ben de düşünüyorum e-book reader o yüzden.

    YanıtlaSil
  3. karakterler kaç yaşında

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...